Седем задържани хакери при мащабна акция на Европол


08/11/2021, 23:58

Снимка: Pixabay

Седем хакери бяха задържани при мащабна международна акция на Европол. Те са от две пиратски мрежи, които стоят зад кибератаки с искане за откуп.

Операцията е обхванала 17 държави, в нея са участвали Европол, Евроюст - европейската агенция за правно сътрудничество и Интерпол. Задържаните са осъществили 7000 дигитални похищения, поискали са откупи на обща стойност 200 милиона евро.

Сред заловените е украински гражданин от рускоезична мрежа. Смята се, че негово дело е ударът срещу американската компания Касея, засегнал данните на 1500 клиенти. Поисканият откуп е бил 70 милиона евро. Украинецът е задържан през октомври в Полша. Други двама хакери са арестувани миналата седмица в Румъния. Техните дигитални жертви са пет хиляди, а приходите им от откупи се оценяват на половин милион евро. Съобщава се и за един задържан в Кувейт и трима в Южна Корея.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00

Меси преди началото на Световното: Има други фаворити, които са по-напред от нас
Дата: 09/05, 00:45

Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30

Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия