Снимка Булфото, архив
Бившият председател на Народното събрание Цвета Караянчева се оплака от “лов на вещици” в предизборната кампания в Кърджали, съобщиха от пресофиса на ГЕРБ.
Заместник областният управител на Кърджали Бисер Николов изисква неправомерно от държавните структури в града информация за техни служители, ангажирани в изборната кампания. Това алармира областният координатор на ГЕРБ – Кърджали Цвета Караянчева. В писмо до директорите на 19 институции /сред които РЗИ, РЗОК, Държавен фонд „Земеделие“, Социално подпомагане, Регионалното управление по образование и др./ Николов е поискал в спешен порядък да му предоставят списъци с имената на хората, които са в отпуск за участие в изборите.
Формалната причина е „зачестили сигнали за предизборна агитация в работно време“. Писмото съдържа предупреждение, че ще бъдат сезирани РИК и прокуратурата. „Не става ясно обаче как човек, който е в отпуск би могъл да провежда предизборна агитация на работното си място или в работно време, коментира Караянчева.
„Свидетели сме на грубо вмешателство от страна на служебните управляващи в работата на териториалните служби и на опит за политически сплашвания в навечерието на вота“, реагира остро Караянчева.
До този момент други партии не са изпратили позиция срещу действията на областния управител на Кърджали.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:37
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:221 Коментар
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52