Райчев: „Възраждане“ печелят, защото са крайни. Костадинов: Ще има правителство заради САЩ


15/11/2021, 08:14

кадри Нова телевизия 

Социологът Андрей Райчев обясни успеха на парламентарните избори на партия „Възраждане“ с това, че те заемат крайна позиция. „Костадинов е краен, той иска да излезем от НАТО и ЕС. Има хора, които искат такава крайност“, каза той в студиото на Нова телевизия.

Райчев коментира също, че за „Продължаваме промяната“, които са първа политическа сила след вчерашния вот, има два варианта – да влязат „през парадния вход“ като постигнат съгласие за правителство с другите „партии на промяната“, или да стигнат до съставяне на кабинет през ГЕРБ или с влиянието на президента Румен Радев.

Веднага след това мястото на Райчев в студиото седна лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Той с ирония коментира, че само допреди дни социолозите са обяснявали, че партията му няма да влезе в парламента, а сега се изненадани.

„Правителство ще има, защото такова е желанието на американското посолство“, заяви Костадинов по темата ще се събере ли мнозинство за редовен кабинет. Той заяви, че „Възраждане“ няма да участва в такова мнозинство.  

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия