Снимка: Петел, архив
Облачно и ветровито време днес в по-голямата част от страната, прогнозират синоптиците. След обяд северозападният вятър ще се усили, като най-ветровито ще бъде в Дунавската равнина и Източна България. Максималните температури слабо ще се понижат и ще са между 8° и 13°, в София около 7°. Облачността ще е променлива, по-често значителна, но ще е почти без валежи.
По-често облачно ще бъде времето и на морския бряг. Вятърът ще е умерен, временно силен, с посока от запад-северозапад, а вълнението на морето ще бъде слабо.
В планините ще бъде много ветровито с умерен и силен вятър от север-северозапад. И там облачността ще се задържи значителна, без валежи. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще е около 3°, на 2000 метра - около минус 1°.
През почивните дни предстои затопляне, по-съществено в планините, където ще бъде необичайно топло за това време от годината. Ще бъде и слънчево, но в неделя, със стихването на вятъра, отново ще има райони със сутрешни мъгли. В началото на новата седмица се очакват валежи и захлаждане.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50
Емил Дечев: МВР-служители изскачат в архива на Петьо Еврото
Дата: 09/05, 15:45
Пламен Китипов: Заплатата на главния архитект на Варна е запорирана по искане на общината
Дата: 09/05, 15:24