кадър и видео: Нова тв
Математикът проф. Николай Витанов прогнозира три сценария за развитието на пандемията у нас в ефира на НОВА ТВ.
„Нещата вървят добре, имаме спад на новозаразените. До края на месеца ще е така. Въпросът е след това какво ще става. Имаме три сценария. Единият е да продължим така. Вторият е да имаме плато – с над 2000 нови случая. Ако стане така, здравната система ще продължи да се натоварва. Третият сценарий е пак да тръгнем нагоре по кривата на заболеваемостта”, обясни професорът.
По думите на Витанов основен фактор за развитието на вируса са идващите празници и учениците, които се завърнаха в клас.
"Важно е и дали ще спазваме досегашните мерки", увери математикът.
„Ако имаме акъл в главата ще паднем под 1000 новорозаразени и под 50 починали на ден”, каза още проф. Витанов. Според него близо 50 % от населението у нас се е срещал с вируса.
По думите му у нас никога няма да се въведе тотален локдаун или задължителна ваксинация.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Радев: Имаме мнозинство и няма да бъде проблем, ако не подкрепят кабинета
Дата: 08/05, 08:47
Лекарите консултират по телефон и таблет
Дата: 08/05, 08:37
Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е открит в България
Дата: 08/05, 08:32
КНСБ призова за свикване на Националния съвет за тристранно сътрудничество
Дата: 08/05, 08:221 Коментар
Икономист: Бюджетното салдо се влошава, може да стане 10%
Дата: 08/05, 08:17