Снимка: Pexels
Здравните власти на Нидерландия съобщиха, че 61 пътници от два полета от Южна Африка са дали положителен резултат за коронавирус. Проверява се дали става дума за новия вариант, наречен Омикрон. Хората с положителен тест са поставени под карантина в хотел, близо до летище Схипхол.
Пътниците с отрицателни резултати, които ще останат в страната, трябва да се самоизолират по домовете си. Мерките бяха взети, след като европейските здравни власти заявиха, че новият вариант на коронавируса представлява „висок риск“ за континента.
Междувременно Нидерландия затегна противоепидемичните мерки. На практика цялата страна ще бъде затворена между 17 часа и 5 часа сутринта, обяви по-рано премиерът Марк Рюте.
В останалото време в заведенията ще се влиза с предпазна маска и ще се спазва дистанция, което означава, че капацитетът им ще бъде ограничен. Училищата остават отворени, независимо от увеличения брой на заразени деца.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30