Снимка Уикипедия, OISV
Президентът на Чехия Милош Земан, който се върна обратно в болницата в четвъртък след положителен тест за коронавирус, е изписан днес за амбулаторно лечение и отпътува за резиденцията си, съобщи Чешката телевизия.
При Земан, който неотдавна получи бустерна доза от ваксина срещу коронавирус, заболяването протича безсимптомно. Главният епидемиолог на Чехия Павла Свърчинова каза, че държавният глава, както и всички останали жители на страната, болни от Ковид-19, трябва да остане под карантина за две седмици.
Президентът планира да проведе в неделя церемонията по назначаването на Петър Фиала за министър-председател, информира БНГЕС. В тази връзка началникът на президентската администрация Вратислав Минарж съобщи, че ще се намери начин церемонията да се проведе при спазване на изискванията за санитарно-епидемична безопасност, без да уточни някакви подробности.
Източници от президентската администрация твърдят, че най-вероятно държавният глава ще бъде отделен от Фиала и останалите гости със специално стъкло, което не позволява предаването на коронавирус. Освен това всички участници в церемонията ще бъдат с предпазни маски с повишена степен на защита.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30
Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21
Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50