Снимка Pexels
От Брюксел обявиха дали планират да въведат задължителна ваксинация срещу коронавируса.
Европейската комисия (ЕК) няма да препоръча задължително ваксиниране. Това заяви говорител на комисията в отговор на въпроси, свързани с изявления на председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен.
Комисията няма пълномощия по въпросите на здравеопазването и те се решават от държавите в ЕС, посочи говорителят. Той обясни, че Фон дер Лайен е изразила личното си мнение, когато е казала, че държавите от ЕС трябва да обмислят дали да не направят ваксините задължителни.
Според нея е подходящо въпросът да бъде обсъден, но ЕК няма да прави препоръка за въвеждане на задължителни ваксини, посочи говорителят. Той отбеляза, че все още 150 милиона граждани на ЕС не са ваксинирани и повечето от тях отговорят на условията за имунизация, пише nova.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Засилено търсене на средства за защита след нападенията във Варна
Дата: 07/05, 13:59
Съдът прекрати делото по искова молба на МБАЛ "Св. Анна" срещу НЗОК
Дата: 07/05, 13:55
Пребиха на улицата мъж от Девня за 450 евро
Дата: 07/05, 13:44
България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Дата: 07/05, 13:201 Коментар