Снимка: булфото
Министърът на културата и един от лидерите на уличните протести миналото лято проф. Велислав Минеков обяви в ефира на "ТВ плюс", че списъкът с потенциални министри в евентуален бъдещ кабинет на "Продължаваме промяната", Има такъв народ", БСП и "Демократична България" е пуснат от човек, който иска да се самопредложи и да си вдигне акциите.
Според него на този списък може да се вярва не повече от 33%, пише "Дневник".
Минеков обясни, че за по-голяма достоверност са поставени имена, които са познати и очаквани, и други, които никой не е чувал. Попитан дали ще бъде министър в следващ кабинет, той каза че е имал разговори за оставане на поста, но те са деликатни и не пожела да влезе в подробности. За Минеков всеки бъдещ министър трябва да е със здрав характер, силен дух и въоръжен с кураж. "Трудно е, защото всички свикнаха да живеят под масата", обобщи Минеков.
Към момента до медиите стигна проект за коалиционно споразумение, което посочва, че постовете в бъдещия кабинет ще бъдат разпределени в съотношение 10:4:4:3 между партиите, в зависимост от тяхната представеност в парламента. От нея се разбира също, че в бъдещия коалиционен кабинет ще има четирима вицепремиери, две нови министерства и 18 постоянно действащи експертни съвета.
По медиите се завъртя и списък, който посочва министри за всички министерства без едно - на земеделието.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Взеха книжката на шофьор заради закон, който още не е бил в сила
Дата: 12/05, 09:07
Създава се сайт за проследяване на цените на едро и в магазина
Дата: 12/05, 09:03
Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57
Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44
Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар