"Възраждане" иска референдум за зеления сертификат


08/12/2021, 08:11

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

Кадър Нова Тв

Ако зеленият сертификат остане в сила за депутатите, за да имат достъп до Народното събрание, ще поканя всички тези, които гласуваха за "Възраждане", да дойдат заедно с нас вътре в парламента. Защото всъщност парламентът не е наш, а на българския народ и никой няма право да въвежда някакви допълнителни ограничения, защото утре някой ще реши, че трябва да влизат само хора, които са угодни на мнозинството. Това е скрита форма на държавен преврат, няма как да се одобри нещо подобно. Това каза лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов в "Здравей, България" по Нова Тв. 

Ако трябва, ще предизвикаме референдум за зеления сертификат, с помощта на още 35 народни представители, всъщност 32 на 45 депутати са нужни, за да се свика обсъждане на референдум в парламента и можем да направим референдум по примера на Швейцария. Предишното правителство направи така, че не парламентът, а министърът на здравеопазването и съответно Министерски съвет да решават дали да въвеждат или да не въвеждат каквито и да е мерки. Защото преди го правеше парламентът, но сега не е. Сега е диктатурата на Кацаров, образно казано на Радев, който го е назначил. Това е брутална диктатура, това е фашизъм. Искаме властта да се върне обратно в народните представители и ако не се случи, ще настояваме за референдум, заяви още Костадин Костадинов.

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 02:00

Дъжд от "падащи звезди" може да се наблюдава тази нощ
Дата: 22/04, 02:00

Синът на Марадона: Допускаше грешки и плащаше за тях
Дата: 22/04, 01:30

Училище в Шумен, закрито преди 17 години, става център за подкрепа на деца и техните родители
Дата: 22/04, 01:00

22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия