Снимка Pexels
Парламентарният комплекс в Кейптаун се състои от няколко сгради - стара сграда от 19-ти век и нови постройки от 20-те и 80-те години на миналия век, в които се помещава долната камара на парламента.
Пожар избухна в сградата на южноафриканския парламент в столицата Кейптаун.
Според Джърмейн Карелс, ръководител на пожарната и спасителната служба на града, службите за спешна помощ са получили сигнал за пожара в 05:00 ч. местно време. В момента на мястото на инцидента има няколко пожарни екипа, които се опитват да овладеят пожара.
"Дори изолацията на покрива се топи, което говори за силна гореща вълна. Има и съобщения, че в някои стени на сградата са се появили пукнатини и има вероятност да се срути", казва Карелс, цитиран от БГНЕС.
Според представител на Комитета за безопасност към кметството пламъците са обхванали офисите на третия етаж, а огънят се е разпространил и към сградата на Народното събрание (долната камара на парламента). От своя страна министърът на благоустройството Патрисия дьо Лил заяви, че сградата на Народното събрание не гори и пожарът е под контрол, пише порталът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп обяви 3 дни примирие между Русия и Украйна
Дата: 08/05, 22:05
Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29