снимка: Булфото, архив
Григор Димитров записа първа победа през 2022 г. Най-добрият български тенисист и белгиецът Давид Гофен стартираха с доста драматичен успех в надпреварата на двойки на турнира в Мелбърн.
Димитров и Гофен обърнаха нидерландците Ботик ван ден Зандсхулп и Мате Миделкоп и се наложиха с 2:6, 6:3, 10:6 за 73 минути на корта.
Решителни за първия сет се оказаха двата пробива, които направиха нидерландците – в третия и в седмия гейм. Димитров и Гофен изравниха резултата, взимайки втората част, след като осъществиха брейк за 5:3.
Шампионският тейбрек започна отлично за българина и белгиеца, които след два пробива поведоха с 6:2 и си отвориха пътя към успеха.
На осминафиналите на турнира Григор Димитров и Давид Гофен ще премерят сили срещу Александър Недовесов (Казахстан) и Айсам Ул Хак Куреши (Пакистан).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предложение за брак в Гербовата зала: Доброволците Тодор и Добринка в гвардейски отряд се сгодиха пред президента
Дата: 06/05, 15:11
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 15:10
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 15:10
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 15:10
Северна Корея заличава идеята за обединение с Южна Корея с промяна в конституцията
Дата: 06/05, 15:03