Горещ ден в парламента! Депутатите ще решават дали сертификатът да стане задължителен за НС


05/01/2022, 07:41

снимка Булфото

Горещ ще е денят днес в парламента. Причината е, че депутатите трябва да обсъдят и приемат условия за достъп до сградите на НС в рамките на пандемията. Вносители са Александър Симидчиев и група народни представители от 10 декември 2021 г. 

Условията дали да се влиза с или без зелен сертификат в сградите на парламента станаха обект на спорове сред депутатите още през миналата година, предаде днес.бг.

Народните представители трябва да създадат и Временна комисия за установяване на всички факти и обстоятелства относно въведените на територията на Република България противоепидемични мерки срещу COVID-19.

Предстои и изслушване на министъра на вътрешните работи Бойко Рашков от депутатите в четвъртък. Изслушването му ще бъде във връзка с постъпилите сигнали в МВР, възложените проверки и резултатите от тях, свързани с установяването на нарушения при разкриването на подвижни избирателни секции за изборите за народни представители, проведени на 11 юли 2021 г., и изборите за президент и вицепрезидент и за народни представители, проведени на 14 ноември 2021 г.

Парламентарен и блиц контрол ще се проведат в петък. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53

Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 11:50

НОИ: С 9,8% повече са разходите за пенсии за година
Дата: 11/05, 11:41

Бензинът в България поскъпна, дизелът - поевтинява
Дата: 11/05, 11:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия