Кадр: Нова
След дългите преговори в Женева на тема сигурност между Русия и Съединените щати, двете страни обявиха, че не са по-близо до разбирателство.
Русия отново настоя за спиране на разширяването на НАТО и изтегляне на оръжия и военни от бившите страни от Източния блок.
Съединените щати смятат, че по тези искания изобщо не може да има обсъждане.
Руският представител на преговорите определи позициите на двете страни като "голямо разминаване", а американската пратеничка каза, че исканията на Москва са неизпълними.
Все пак Русия и Съединените щати намекнаха, че може да се споразумеят за промяна в разполагането на ракетни комплекси в Европа, както и за мащаба на военните учения.
"Деловите и професионални разговори сами по себе си дават повод за оптимизъм. Но основните въпроси, които повдигнахме, остават без отговор. Не виждаме разбиране от американците, че е задължително те да бъдат решени по начин, който ни удовлетворява”, каза Сергей Рябков заместник-министър на външните работи на Русия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 20:00
Стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Дата: 09/05, 19:40
Хандбалният Спартак дръпна с 1:0 в серията за бронза
Дата: 09/05, 19:31
Давид Иванов: Най-важното беше да изиграя съчетанието си както трябва
Дата: 09/05, 19:31
Спартак подариха 250 билета на Второ ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ във Варна
Дата: 09/05, 19:08