Спират плановия прием в столичните болници от днес


12/01/2022, 08:17

снимка Булфото

Спират плановия прием в столичните болници от днес.

Изключение ще се прави за дейностите, свързани с трансплантация на органи, тъкани и клетки, диагностиката и лечението на пациенти с онкологични и онкохематологични заболявания, дейностите по асистирана репродукция и ражданията, независимо от метода на родоразрешение, дейностите по рехабилитация, продължително лечение и психиатрична помощ, предаде БГНЕС.

Влиза в сила и намаляването на карантината. Лицата с потвърден COVID-19 подлежат на задължителна изолация за период от 10 дни, считано от датата на потвърдителното лабораторно изследване. Всички близки контактни на доказан случай на коронавирусна инфекция подлежат на 7-дневна карантина, считано от датата на последния им контакт с потвърдения случай.

Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени предписанието за поставяне под карантина на близко контактно лице, при положение че то има поставена допълнителна (бустерна) доза ваксина срещу COVID-19. Условието е лицето да предостави по електронна поща отрицателен резултат от проведено след 72 ч. от датата на поставяне под карантина PCR изследване. Карантината се отменя до 24 часа от представяне на документа. Със същата заповед се отменя условието за задължителна 14-дневна изолация след изписване от лечебно заведение.

Към този момент не са обсъждани мерки за училищата и учениците в София. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Училище в Шумен, закрито преди 17 години, става център за подкрепа на деца и техните родители
Дата: 22/04, 01:00

22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30

Малена Замфирова: "Вярвам на 100%, че ще се оправя! В момента ми липсва моторът ми"
Дата: 22/04, 00:00

Брокери: Цените на жилищата ще растат с около 8%-12% според града
Дата: 21/04, 23:53

Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 23:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия