Илхан Кючюк от ДПС за оставката на Гешев: ЕС не иска от нас смяната на един човек


14/01/2022, 18:47

кадър БНТ

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Евродепутатът Илхан Кючюк от ДПС заяви, че не разбира защо парламентът трябва да се обявява за смяната на главния прокурор. В „Още от деня” по БНТ той обясни, че политиците в Народното събрание имат ограничена роля по отношение на ръководството на прокуратурата. „Европейските ни партньори не искат от нас смяната на един човек”, коментира евродепутатът.

Кючюк заяви също, че ДПС отчита, че много хора не чувстват, че съдебната власт у нас не им осигурява справедливост. Той обаче подчерта, че това понякога е въпрос на гледна точка, в зависимост от коя страна на съдебната банка се намираш. Евродепутатът обясни, че затова ДПС ще предложи свой вариант за съдебна реформа, но отказа да обяви детайли от нея.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:031 Коментар

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия