Снимка: Pexels
Според епидемиолозите и здравното министерство на Кипър „тестът за оставане” е „ключът“ за връщане към нормалното състояние на живот.
Всекидневен тест вместо задължителна самоизолация на служителите в по-широкия обществен сектор, които са близки контакти на заразени с Ковид-19, обсъжда правителството на Кипър днес. Здравното министерство предлага да започне и седмично тестване за коронавирус на децата в детските градини.
Прилагането на мярката „тест за оставане”, която бе въведена във всички училища в Кипър от понеделник, да бъде разширено, като обхване болниците, полицията и противопожарната служба. Това е предложението, което здравният министър Михалис Хаджипанделас внася на правителственото заседание днес, след като то бе одобрено от Научния консултативен комитет.
Новата програма предвижда извършването на всекидневен бърз тест в продължение на 6 дни за служителите, които са в близък контакт с потвърдени , фслучаи на коронавирус. Така те могат да продължат да работят вместо да излизат в задължителната 10-дневна самозолация вкъщи, допълва БНР.
Прилагането на мярката ще намали проблемите заради големия брой отсъстващи служители в основни обществени услуги.
Експертите предлагат също така извършването на бърз тест веднъж седмично за децата под 5-годишна възраст, в детските градини. Той ще е по желание на родителите. Над 1900 заразени с ковид деца от тази възрастова група са установени за двете последни седмици, от 8 до 21 януари, показват данните на здравното министерство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Йотова: Националният военноисторически музей е институция на българския войнски дух и на силата, която ни превърна в нация
Дата: 02/07, 19:19
Ципов: Вътрешният министър не уточни каква е целта на събирането на резервационни данни за полетите на Пеевски
Дата: 02/07, 19:17
Девет наказателни производства има образувани след акцията във Варна и случая „Баба Алино“
Дата: 02/07, 19:12
Синоптик: Идват силни бури и опасно мъртво вълнение
Дата: 02/07, 18:58
Симеон Дянков: "Прогресивна България" оставя най-тежките неща за есента, а тогава е време за стачки
Дата: 02/07, 18:49