Иван Хиновски: Трябва да се направи опит да се разшири регулирания пазар на ток


27/01/2022, 08:13

кадър Булфото

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Енергийният експерт и бивш депутат от ИТН Иван Хиновски призова, че правителството трябва да направи опит да разшири регулирания пазар на електрическа енергия. В студиото на Нова телевизия той обясни, че регулация трябва да има не само за гражданите, а и за публичните обекти. Примерът, който беше даден, беше за манастирите, които са изправени пред това да затворят врати, защото не могат да платят големите си сметки.

Гражданите, които плащат промишлен ток в домовете си, защото нямат акт 16, нямат друг вариант, освен да завършат процедурата за приемане на сградата, каза още експертът.

Хиновски коментира и международната ситуация с Русия и доставките на газ. „Каква е логиката на един продавач да спре да си продава стоката?”, попита риторично специалистът. Хиновски беше категоричен, че България има стратегичеческа полза, от това, че е транзитна страна за руския газ. Според него тази позиция ще се засили, ако се реализира проекта за газопровод до Унгария.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00

Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50

Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия