Редактор: Александър Дечев
e-mail: [email protected]
Снимка: Pexels
Във Франция разбиха група за издаване на фалшиви сертификати за Ковид. Има 13 арестувани по подозрение в участие в схемата, съобщава "Евронюз".
Престъпната мрежа е действала в Париж и Лион и според властите е създала приблизително 62 000 фалшиви здравни карти. Осем заподозрени бяха арестувани в района на Лион в сряда сутринта, а други петима бяха задържани във френската столица.
Смята се, че трима от заподозрените - на възраст между 22 и 29 години, са хакнали дигиталните профили на 35 лекари в цяла Франция, за да генерират фалшиви здравни карти. Тези фалшиви удостоверения са били продавани директно на граждани на трети лица, съобщиха от полицията.
Френското правителство наскоро изчисли, че около 200 000 фалшиви сертификати за ваксинация са разпространени в страната.
Гражданите във Франция трябва да са получили трета доза ваксина или наскоро да са се възстановили от инфекция, за да имат достъп до магазини, ресторанти и културни заведения.
Превод "Петел"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Денис Васин: Мачът Фратрия - Дунав е украшение за българския футбол
Дата: 12/05, 13:37
Собственикът на ударената от мълния къща: Изтряска силна гръмотевица и покривът пламна
Дата: 12/05, 13:291 Коментар
Взрив избухна близо до детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 13:221 Коментар
Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието
Дата: 12/05, 13:161 Коментар