кадър: БНТ
Президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че "в близко време" ще прехвърли американски войски в източноевропейски и натовски държави, предадоха световните агенции. Пентагонът е поставил около 8500 войници в готовност за възможно разполагане в Европа на фона на струпването на руски войски до границата до Украйна.
"Скоро ще изпратя американски войски в Източна Европа и в страните от НАТО. Не много", заяви американският президент пред журналисти при слизането си от самолета на връщане от щата Пенсилвания, съобщи Франс прес, цитирани от БТА.
Байдън обаче повтори, че не става дума за изпращане на войски в Украйна, която не е членка на военния съюз. Изпращането на войски в страните от Източната част на Европа ще е средство за допълнителен натиск върху руския президент Владимир Путин, който според американците може да нападне Украйна през февруари, отбелязва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Европейското първенство по волейбол за жени 2026 идва в ефира на MAX Sport и MAX One
Дата: 14/08, 10:10
Доброволци плащат тол такси, за да гасят пожари
Дата: 14/08, 10:07
Проф. Георги Рачев за „Евровизия“ в Бургас: Огромна логистична задача пред града и държавата
Дата: 14/08, 09:58
Кола блъсна 13-годишно момиче на пешеходна пътека във Велико Търново
Дата: 14/08, 09:44
Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 14/08, 09:40