снимка: Булфото
В късните часове активните действия по погасяване са преустановени заради намалената видимост.
Локализиран е горският пожар, който пламна днес следобед в Рила над село Осеново, община Банско, съобщи БНТ. Десетки огнеборци се включиха в гасенето.
През цялата нощ дежурни екипи ще останат за наблюдение, тъй като има много тлеещи дънери, заявиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението".
Пожарът е възникнал в късния следобед, като най-вероятната причина е непредпазливост при боравене с огън. Гората в района е предимно с насаждения от черен бор с високо съдържание на смола.
Към 19 часа периметърът на пожара е ограничен и няма пряка опасност той да се разрасне и да застраши хората в близкото село, каза областният директор на Пожарната служба в Благоевград Георги Пармаков, който ръководи действията по гасенето.
"Горски пожар. Между 50 и 100 декара борова гора. В една част има малко върхов, в по-голямата си част е низов. Локализиран е пожарът." - поясни Пармаков.
В потушаването на огъня с високопроходима техника са се включили и служители на горските стопанства от района, рейнджъри от националния парк "Пирин", както и доброволци от местното население.
Дежурни групи ще останат за наблюдение по целия периметър, тъй като има много тлеещи смолисти дънери.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 02:00
Премиерът Стармър: Великобритания ще позволи на САЩ да използват британски бази за удари по ирански ракетни обекти
Дата: 02/03, 01:55
Гръцката полиция е в повишена бойна готовност заради войната в Иран
Дата: 02/03, 01:45
Макрон: Франция се организира, за да може да репатрира своите граждани
Дата: 02/03, 01:30