Forbes Real-Time: Руските милиардери губят над 38 млрд. долара за 24 часа


25/02/2022, 12:59

кадри БНТ

Общо 38.162 млрд. USD са загубите на руските олигарски през първите 24 часа от налагането на санкциите срещу Русия в резултат на усложнената обстановка в Украйна, съобщи "Факти".

 Най-големи са загубите за собственика на „Лукойл“ Вагит Алекперов – 5.4 млрд. USD, посочва изданието Forbes. Ръководителят на „Новатек“ Леонид Михелсон вече е с 4 млрд. USD по-боден, а членът на Съвета на директорите на „Сибура“ и „Новатек“ Генадий Тимченко е загуби 3.9 млрд. USD. Председателят на Съвета на директорите и основен акционер на „Северстал“ Алексей Мордашов е загубил 3.5 млрд. USD, а състоянието на президента на „Норилски никел“ Владимир Потанин се е стопило с 3.3 млрд. USD.

База за съставяне на класацията е взет броят Forbes Real-Time, който оценява изменението на състоянието на най-богатите хора на планетата в реално време.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02

Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00

Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58

Яник Синер се присъедини към протестите срещу наградния фонд на “Ролан Гарос”
Дата: 07/05, 21:47

Зеленски предупреди чуждестранните лидери да не присъстват на парада в Москва
Дата: 07/05, 21:291 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия