кадър бТВ
Руският шпионаж, за който днес съобщиха от прокуратурата, стана повод посланикът на Русия у нас Елеонора Митрофанова да бъде привикана в МВнР. Тя обаче е отказала и заявила, че ще прати свой заместник.
Това съобщи на брифинг в Министерски съвет началникът на кабинета Лена Бориславова, предаде актуално.ком.
"Българските служби са в завишено ниво и степен на готовност от началото на войната в Украйна. В късния следобед службите ще информират и ще се вземат решения", добави Бориславова.
Бориславова каза, че ще бъдат предприети всички необходими мерки, включително се преглежда необходимостта от идентифициране на допълнителни лица, които поставят под въпрос дипломатическия статус.
Тя заяви, че не знае колко време заподозреният руски дипломат е бил на територията на България.
На въпрос дали се проверяват връзки с български представители тя каза, че вярва, че се извършват всички необходими действия.
Бориславова информира, че не разполага и с информация кой е замесеният българин.
Вчера адвокат Николай Хаджигенов, депутат в 45-тото и 46-тото Народно събрание, се обърна към руския посланик в България с нецензурните думи: "Г-жо Митрофанова, идите на ...". Причината за тези думи е официално съобщение на руското посолство в България. В него то използва думите "евроатлантически подлоги", визирайки съюзниците на САЩ. България е съюзник на САЩ в НАТО.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Правната комисия в НС прие и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 12:10
80 законодатели призоваха Стармър да се оттегли
Дата: 12/05, 12:06
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 12:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 12:00
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46