Снимки: Туитър, ФИФПРО
От ФИФПРО, световната организация на професионалните футболисти, написаха в профила си в Twitter, че звама украински играчи са загинали в следствие на военните действия в родината им.
21-годишният защитник Виталий Сапило, който играеше за Карпати (Лвов), е загубил живота си, защитавайки столицата Киев. Това се е случило след руска атака по танка, в който Сапило е бил. 25-годишният Дмитро Мартиненко пък е бил голмайстор на втора аматьорска дивизия на Киев с екипа на Гостомел, където е печелил и наградата за най-добър играч. Той и майка му са загинали след ракетен взрив в дома им, а 7-годишната сестра на Мартиненко е оцеляла, но е тежко ранена.
"Нашите мисли са със семействата, приятелите и съотборниците на младите украински футболисти Виталий Сапило и Дмитро Мартиненко, които са първите жертви футболисти в тази война. Нека почиват в мир”, написаха от ФИФПРО.
Our thoughts are with the families, friends, and teammates of young Ukrainian footballers Vitalii Sapylo (21) and Dmytro Martynenko (25), football’s first reported losses in this war.
— FIFPRO (@FIFPRO) March 1, 2022
May they both rest in peace. pic.twitter.com/f6l9oHHRMr
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00