Кадър МО Русия
Руското военно министерство продължава да нарича войната с Украйна "специална военна операция".
От там показаха кадри на ударен щурмовик Су-25 от украинска ракета. Самолетите са модел 1974 година.
"При изпълнение на бойна задача в зоната на провеждане на специална военна операция при атаката на Су-25 самолетът е ударен от ракета на преносим зенитно-ракетен комплекс, изстреляна от земята от военните сили на Украйна.
След оценка на ситуацията, пилотът на повредения самолет решил да изключи повредения двигател и да не напуска самолета.
Пилотът на първия самолет подполковник Денис Литвинов извършил обратен завой и осъзнавайки, че самолетът на другаря му няма да издържи повторен удар на ракета, го покрил със самолета си.
Пилотът на втория самолет изстрелял втора ракета и топлинни капани и успява да отклони втората украинска ракета настрани.
При приземяването пилотът на повредения Су-25 съобщи за отказ на системите за управление на самолета.
Кацането е проведено без аварийно. Благодарение на хладнокръвните и умели действия на пилота Денис Литвинов успял да спаси живота на другаря си и на изтребителя.
И двамата пилоти са препоръчани за държавни награди."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 09:50
Гешев осъди прокуратурата да му плати 130 хиляди евро
Дата: 11/05, 09:44
Танкер с петрол за Виетнам премина през Ормузкия проток по определения от Иран маршрут
Дата: 11/05, 09:41
"Панорама на средното образование“ ще се проведе днес и утре във Варна
Дата: 11/05, 09:38
Гумата на самолет на "Търкиш еърлайнс" се запали след кацане
Дата: 11/05, 09:321 Коментар