Кадър БТВ
Демократичните държави трябва да имат инструменти да се защитят от дезинформацията. Свободата на медиите, свободата на словото не е абсолютна. Това заяви в интервю за БНР евродепутатът Андрей Ковачев преди дискусията „Заплахите за европейската демокрация от чуждестранна намеса и дезинформация“.
„Води се война и на пропагандния фронт, по всяка тема – по здравните теми преди, сега по темата за войната с Украйна. То не е отсега. Това да се хареса повече режимът на Путин не само в България, но и във всички страни, е целенасочена пропаганда, която се води много умело, с много средства, многопластово, в социални мрежи, в интервюта, по национални медии, където се застъпва т.нар. другата гледна точка, която иска да ни покаже конспирацията на Запада: това, за което Западът е виновен, Украйна са сами виновни, че са станали слуги на Запада и трябва да бъдат денацифицирани, геноцидът, който Украйна извършва срещу руснаците.
И, разбира се, веднага се включват българските кремълски тролове – и срещу българите в Одеса, че били изгорени, били стъпкани български знамена, в Болград надраскан паметникът. Всичките тези елементи на пропаганда са включени масово в момента“, коментира Андрей Ковачев.
Много е трудно да се преодолее вътрешната нагласа на всеки от нас, който търси аргументи, за да я затвърди и да се опита да убеди и другите, отбеляза Ковачев в предаването „Преди всички“.
„Но тук говорим за масирана пропаганда, платени хора в социалните мрежи, които работят много целенасочено върху промяната в обществените нагласи. Знаем за тролската фабрика в Петербург, която работи на три смени, с психолози, научнообосновано се опитва да се променят обществените нагласи, било то в Германия, било в Румъния, в България. За всяка страна индивидуален подход, чувствителните теми, които хората ги интересуват – история, религия, където се промива съзнанието в посока, в която Кремъл иска да води своята хибридна война.“
Консолидацията в Украйна е доста сериозна изненада за Кремъл, смята евродепутатът.
„Затова те затънаха във войната, която започнаха в Украйна.“
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Повечето зеленчуци поевтиняват, но плодовете поскъпват на борсите у нас
Дата: 10/05, 07:55
БСП спря партийният си вестник "Дума"
Дата: 10/05, 07:52
Учени: Мъжете вредят на планетата повече от жените
Дата: 10/05, 07:41
Откриха издирвания мъж от Перник край жп линия в критично състояние
Дата: 10/05, 07:36
Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29