Кадър Топор 18
Руски медии твърдят, че ракета е от Украйна е паднала в Донецк и е убила цивилни.
Ракета "Точка-У" е била прихваната над град Донецк, съобщиха местните власти от ДНР, цитирани от РИА "Новости" и ТАСС. Твърди се, че ракетата е украинска, но няма никакви доказателства за това.
От отломките са загинали 16 граждани, 28 са ранените. Те са откарани в болницата, а видеа в социалната мрежа показват трупове на улицата. Сред ранените има и едно дете.
Засега не се потвърждава информацията, че и сред жертвите има деца, както твърдяха първоначално местните власти от ДНР в лицето на Денис Пушилин.
По-късно той уточни, че не се е задействал целият заряд на ракетата, който, по думите му, ако беше се взривил, нищо живо нямаше да остане в радиус от 500 метра.
Ракетата е паднала на ул. "Университетска", която обичайно е много оживена и се намира недалеч от правителствената сграда. Повечето жертви са били хора, чакащи да влязат в банков клон. Според ТАСС на опашката е имало десетки, предимно пенсионери. Вижда се и поразен от осколките автобус на градския транспорт.
Местните власти от ДНР твърдят, че ракетата е била с касетъчен заряд. Касетъчните боеприпаси са забранени от ООН.
Градът през последните дни бе подложен на обстрел, а според жители на Донецк толкова много жертви не е имало от 2015 г., съобщава Първи канал на руската телевизия.
Според местната власт в Донецк от началото на военните действия над града са били прихванати 15 ракети.
От украинска страна все още няма официален коментар.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение е изместило почти цяла Япония на изток
Дата: 21/06, 08:58
101 пожара са потушени за последните 24 часа в страната
Дата: 21/06, 08:48
Колона от автомобили на изходите на "Кулата" и "Маказа" тази сутрин
Дата: 21/06, 08:39
Извънредно положение в Лос Анджелис заради голям пожар
Дата: 21/06, 08:29
В болница остават и тримата работници на АПИ, пометени от кола край Ботевград, един е с опасност за живота
Дата: 21/06, 08:21