Илияна Йотова за арестите: Вярвам на правителството, ще има продължение на този сюжет


22/03/2022, 12:37

Снимка Булфото

Вицепрезидентът направи първи коментар на арестите на знакови хора от ГЕРБ.

"На този етап вярвам в действията на българското правителство. Министър-председателят и вицепремиерът и министър на финансите твърдо застанаха зад тази акция, вероятно имат своите основания, но смятам, че този сюжет ще има своето продължение. Още повече, че се говори за одитен доклад за използването на европейски средства". Това заяви във Велико Търново вицепрезидентът Илияна Йотова, която е гост на празника на старата столица, пише nova.bg.

"За себе си направих един извод – промяната ще стане тогава, когато в името на закона се предприемат законови действия, каза Йотова в коментар след ареста на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, заедно с медийния му съветник Севдалина Арнаудова и бившия финансов министър Владислав Горанов и последвалите от четвъртък насам събития.

"Безпрецедентна е бежанската криза за Европа и за съжаление ще има много последици за в бъдеще. Над 3,5 млн. разселени хора - това Европа не познава от Втората световна война. Задължително трябва да се обърнем към европейските институции за допълнителна помощ", смята тя.

Йотова каза, че ще бъдат освободени около 420 млн. евро за всички държави, като тези пари се разпределя на квотен принцип. „Но можем да преговаряме за значителна сума за подпомагане на хората, които приемат бежанците у нас”, посочи още тя.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40

Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:37

Аварии оставиха много хора без вода във Варна
Дата: 12/05, 11:37

Община Варна обяви конкурс за началник на отдел „Образование“
Дата: 12/05, 11:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия