Русия с поредна заплаха: Плаващи мини могат да достигнат България за 10 дни


27/03/2022, 14:10

Кадър БНТ

Русия отправи предупреждение към България и наша съседна държава.

Русия отново предупреди за плаващи мини в Черно море. Според ръководителя на Националния център за управление на отбраната на Русия, мините ще продължават да бъдат заплаха за страните от региона.

Прогнозите са, че мините ще достигнат Румъния за четири дни, а България - за десет. Според нашите военноморски експерти - евентуалното време за придвижване на тези блуждаещи мини зависи от морските течения, но се предполагаше, че ако такива мини вече действително плават в Черно море, то те биха достигнали до най-близката точка в нашата акватория за не по-малко от 12 дни, уточни БНТ.

Морските мини са изработени, за да ударят именно плавателни съдове и ако минат покрай българското крайбрежие, това ще стане на повече от една морска миля от брега, пише frognews.bg.

Предупредени са представителите на морския бизнес и те трябва да подадат сигнал за всеки съмнителен обект, който са забелязали в морето. Проблем създава фактът, че мините не могат да се откриват с радар, защото са твърде малки и само част от тях е над повърхността. Единственият начин да бъдат забелязани е, ако бъде подаден сигнал от рибари или мореплаватели.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38

Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар

Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15

Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар

Волен Сидеров: Жив съм и в добро здраве. Имаше посегателство над моето здраве
Дата: 09/05, 09:101 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия