Зеленски: Страхът от Русия те прави съучастник


29/03/2022, 09:41

Кадър ФБ Зеленски

Страхът от Русия прави държавите негови съучастници. Това каза в своето среднощно изявление украинският президент Володимир Зеленски.

Той призова западните държави да засилят санкциите срещу Русия, включително да наложат и петролно ембарго. В своето традиционно среднощно обръщение той остро критикува "пасивния“ характер, заявявайки, че светът не може да чака руската държава да отговори на санкциите, предава Нова тв.

Ако "силните превантивни санкции“ бяха наложени от световните сили по-рано, инвазията в Украйна можеше да бъде предотвратена.

"Започна пълномащабна война“, каза Зеленски.

"Сега има много намеци, че ако Русия понечи да ползва химически оръжия, ще бъдат въведени по-строги санкции, като ембарго върху доставките на руски петрол за Европа. Просто няма думи. Ние, хората, които сме живи, трябва да чакаме. Нима всичко, което руската армия е направила досега, не е достатъчно за петролно ембарго? Касетъчните бомби не го ли заслужават?", попита президентът.

Зеленски планира да направи обръщения към парламентите на няколко държави тази седмица, за да ги призове да предоставят повече оръжия.

"Украинците не трябва да умират само защото някой не може да намери достатъчно смелост да ни помогне с нужното ни оръжие. Страхът винаги те прави съучастник", каза още Зеленски.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Държавите от ЕС и ЕП се споразумяха за облекчаване на правилата за AI
Дата: 07/05, 08:57

Затварят временно улицата към Морска гара Варна
Дата: 07/05, 08:51

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 08:50

Внимание! Таймери на онлайн магазини притискат потребителите за бързи покупки, за да не правят важни проверки
Дата: 07/05, 08:44

526 евро глоба и 3 месеца без книжка за семейство, спряло в аварийната лента на "Тракия" заради дете
Дата: 07/05, 08:311 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия