Радев: Българската гора е дар, завещан ни от предишните поколения


09/04/2022, 13:23

Снимки Румен Радев, Фейсбук

Наш дълг е да  пазим и развиваме българската гора. Тя е дар, завещан ни от предишните поколения. Това заяви президентът Румен Радев по повод президентската инициатива „Да засадим дърво, да възродим българската гора", чието издание за 2022г. държавният глава откри в село Бързия в рамките на Седмицата на гората. Инициативата за залесяване се реализира на различни места в страната с подкрепата на учебни заведения, неправителствени организации и доброволци два пъти годишно - пролет и есен, предава dariknews.bg.

"Българинът е неразривно свързан с гората. Днес показваме, че продължаваме традицията, подета още от 1925 г.", посочи президентът. По думите му гората е част от нашата история, бит, фолклор и традиции и оказва все по-голямо влияние върху живота и бъдещето на планетата.

Румен Радев подчерта, че дължим признателност на поколенията преди нас, че са осъзнали огромната роля на гората. „Младите хора са гарант за нейното запазване и развитие, защото те залесяват своето бъдеще и бъдещето на България", заяви държавният глава и благодари на всички доброволци, които залесяват днес. 

В инициативата с президента се включиха студенти и преподаватели от Лесотехническия университет в София, представители на Администрацията на Президента и доброволци. Фиданките от вида бял бор за залесяването са осигурени от Учебно-опитно горско стопанство „Петрохан" - село Бързия. 
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06

Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01

Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00

Демерджиев: Доволен съм от Кандев, но НС решава кой да е главен секретар на МВР
Дата: 08/05, 13:56

Стармър след провала на изборите: Няма да подам оставка
Дата: 08/05, 13:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия