Канада обяви, че е пратила тежка артилерия на Украйна


23/04/2022, 03:43

Правителството на Канада обяви, че е доставило тежка артилерия на украинските сили за сигурност след обещанието, дадено от канадския премиер Джъстин Трюдо по-рано тази седмица да прати повече артилерийски въоръжения на Украйна, предадоха световните агенции, като се позоваха на канадското министерство на отбраната, пише БТА.

Канада сега е доставила известен брой 155-милиметрови гаубици M777 с обсег на стрелбата до 30 километра.  Страната финализира и договори за доставката възможно най-скоро на бронирани превозни средства. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21

Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14

Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07

Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 23:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия