снимка: Булфото
Минималните температури ще са между 7° и 12°, а максималните - между 19° и 24°.
През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно със слаб вятър от югозапад, съобщава БТА, цитирайки Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). По-значителни временни увеличения на облачността ще има над Северозападна България, където на отделни места ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат 8° и 13°, в София - около 8°.
Утре над страната ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, главно в Западна и Централна България ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Има условия за градушки. Ще духа до умерен югозападен вятър, който след обяд ще се ориентира от северозапад. Максималните температури ще бъдат между 22° и 27°, в София - около 22°.
Над Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа до умерен югозападен вятър, който привечер ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури на въздуха ще са 15°-19°. Температурата на морската вода е между 9° и 13°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали и прегъми. Ще духа силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 9°.
През следващите дни въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на места ще превали краткотраен дъжд, след обяд придружен с гръмотевици, във вторник - главно в Южна България, а в сряда - и в северните райони. Ще има и условия за градушки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 6 май 1651 г. е отпечатана първата книга-амулет на новобългарски език "Абагар"
Дата: 06/05, 04:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 03:20
Мая Новоселска празнува рожден ден
Дата: 06/05, 03:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 02:40
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 02:20