кадър: Нова тв
Около 20 см е снежната покривка в Русе. Това показват данните на местната метеорологична станция. Температурата е минус 5 градуса. Скоростта на вятъра е около 40 км в час.
В момента 23 машини работят по републиканската пътна мрежа. Пътят Русе - Бяла, Русе -Разград и Русе - Силистра са отворени. От 00:30 часа до 3:05 часа беше затворен пътят Русе - Бяла за камиони над 12,5 тона, а след 3:05 часа беше отворен заради почистването на снежната покривка.
"Републиканската пътна мрежа е почистена и транспортът може да пътува в зимни условия. На шофьорите препоръчваме да си приготвят и вериги за някои участъци. Призоваваме ги да не изпреварват снегопочистващата техника". Това заяви в „Събуди се” областният управител на Русе Драгомир Драганов.
Има населени места без ток, обясни Драганов. В село Ряхово изцяло без електричество, а в община Сливо поле има частична липса на ток заради повреди в електропреносната мрежа, които се отстраняват своевременно.
В Русе 30 машини обработват основните пътища, по които се движи градският транспорт
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 11/01, 17:10
Близо 200 жертви при протестите в Иран
Дата: 11/01, 17:07
Светослав Иванов: Гренландия стига до България
Дата: 11/01, 16:58
Зеленски: Москва умишлено изчака студа, за да усложни живота на украинците
Дата: 11/01, 16:38
Времето във Варна в понеделник: От минус 5 до минус 1 градуса
Дата: 11/01, 16:30