Снимка: Булфото
Телефонен разговор са провери премиерът на България Кирил Петков и канцлера на Федерална република Германия Олаф Шолц. Двамата лидери обсъдиха войната в Украйна. Премиерът Петков информира германския канцлер за помощта, която България може да окаже на украинската държава за ремонт на военна техника, съобщава БНТ.
Българският министър-председател посочи и възможността Варна да бъде логистичен център за жито и изтъкна значението на превантивните мерки на европейско ниво срещу рисковете от продоволствена криза в следствие на войната.
Акцент в разговора бе и енергийната сигурност в Европа, включително мерките, които страните от ЕС предприемат за осигуряване на газовите доставки.
Петков и Шолц обсъдиха също интеграцията на Западните Балкани и процеса на сътрудничество с Република Северна Македония. „България е убедена, че бъдещето на региона е в семейството на Европейския съюз“, подчерта министър-председателят Кирил Петков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00
Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00