По-скъпо агнешко за Гергьовден предлагат търговците


02/05/2022, 11:11

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: [email protected]

"След Великденските празници ще продаваме агнешката плешка на 22.60, агнешкият бут - на 24.60. Цената няма да скочи до петък, защото е доста висока и няма толкова интерес. С доказан произход и българско е агнешкото, което е със син печат. Съхранява се на охладена витрина", разказа търговец на месо пред БТВ. 

Богомил Николов от асоциация на активни потребители допълни: "Това, което хората са ни питали много през годините е, дали може да се предлага нещо замразено миналата година и сега да е размразено, за да се предлага като свежо. Това е въпрос, на който едно опитно око може да отговори. Но един редови потребител ще се затрудни. Има два белега - когато не е било замразено, то има характерен блясък. Когато е било замразявано, този блясък отсъства. По цвета също можем да съдим - колкото е по-старо месото, толкова повече потъмнява. Но най-важното си остава доверието в търговеца." 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гълъб Донев за дълга на България: Ще направим анализ, нямаме много време
Дата: 07/05, 18:53

Ветераните на Спартак се разминаха с финал на държавното по футбол
Дата: 07/05, 18:45

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 18:40

Ездачи показаха класа на конна база "Виница"
Дата: 07/05, 18:35

Шефът на КТ „Подкрепа“: Атанас Пеканов направи батаците с ПВУ в частта „Енергетика“
Дата: 07/05, 18:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия