Булфото
Проруски протест се провежда пред Народното събрание, а от другата страна се събират хора, които искат изпращане на военна помощ за Украйна.
Днес парламентът гласува да не се изпращат оръжия, а само да се извърши ремонт.
Пред сградата на Народното събрание се провежда проруски протест. Има и руски знамена и хора с надпис Z. Протестът е за неутралитет и срещу изпращане на военна помощ на Украйна. Събралите се блокираха жълтите павета, затвориха бул. "Цар Освободител". Преди началото на протеста сградата на НС беше оградена с метална преграда, за да нямат протестиращите достъп до нея.
До напрежение се стигна, когато събралите се решиха да блокират движението, в което имаше и украински автомобил. Протестиращи призоваха полицаите да не охраняват сградата на НС, а Паметника на съветската армия.
На служебния вход на НС се провежда паралелен протест, който е "за" изпращането на военна помощ за Украйна.
Протестиращите скандират "Тук не е Москва".

Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 16/06, 12:50
Чудо край Тасос: Спасиха 23-годишен българин след часове издирване в морето
Дата: 16/06, 12:41
Планират цялостна паспортизация на дърветата във Варна
Дата: 16/06, 12:351 Коментар
Рубио и Хегсет заплашени с уволнение заради Иран
Дата: 16/06, 12:31
Украински дрон взриви жилищна сграда в Москва
Дата: 16/06, 12:201 Коментар