Снимка Пресцентър Президентство
Държавният глава Илияна Йотова проведе днес среща с генералния директор по правата на човека и върховенството на правото към Секретариата на Съвета на Европа Джанлука Еспозито, който е на посещение у нас.
В разговора участва и ръководителят на отдела за изпълнение на решенията на Европейския съд по правата на човека (ЕСПЧ) Фредерик Долт. По време на срещата беше обсъден конструктивният диалог и ангажираността на страната ни в изпълнение на решенията на Европейския съд по правата на човека в групата дела „ОМО Илинден срещу България“.
България е създала необходимите условия за гарантиране правото на сдружаване, като е предприела законодателни, институционални и практически мерки, които улесняват гражданите в регистрацията на сдружения, заяви президентът Илияна Йотова. Тя проследи развитието на темата от 2006 г. до днес и отбеляза интензивния и продължителен контрол от страна на Комитета на министрите.
Илияна Йотова изрази очакване за скорошно приключване на наблюдението по изпълнение на решенията предвид положените от страната ни усилия и изпълнените мерки за либерализиране на процеса за регистрация. „Неприемливо е да се обвързват технически изисквания с политически тълкувания“, заяви държавният глава, съобщиха от Пресцентър Президентство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Скъпа реколта при добри добиви: Зърнопроизводителите жънат повече, но печелят по-малко
Дата: 05/07, 08:06
147 години от създаването на МВР
Дата: 05/07, 07:56
Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург
Дата: 05/07, 07:52
Църквата почита Свети Атанасий! Мързелът днес носи бедност, споделянето - просперитет и изобилие в дома
Дата: 05/07, 07:44