кадър Народно събрание
Национален план за въвеждане на еврото в България се очаква да бъде обсъден на правителственото заседание утре – 5 май, съобщи БТА, позовавайки се на правителствената пресслужба.
Премиерът и министрите ще разгледат проект на решение на Национална стратегия за равенство, приобщаване и участие на ромите (2021-2023 г.), както и Национален план за действие за периода 2022 – 2023 г.
Правителството се очаква да одобри още допълнителни разходи по бюджетите на Министерството и образованието, Министерството на правосъдието и Националния статистически институт. То трябва да обсъди и решение за предоставяне на хуманитарна помощ за Сирия в размер на близо 274 хил. лв. както и да утвърди държавните такси за кандидатстване и обучение в държавните висши училища за учебната 2022/2023 г. Началото на заседанието е от 12:00 ч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни
Дата: 22/06, 23:27
МОСВ: Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Дата: 22/06, 23:09
От ФИФА за Меси: Историята е написана
Дата: 22/06, 23:02
Тежка катастрофа на пътя Бургас - Слънчев бряг
Дата: 22/06, 23:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 22:50