Кадър БНТ
САЩ се готвят да облекчат визовите режими за руски специалисти.
Американският президент Джо Байдън се обърна към Конгреса с молба да бъдат смекчени визовите ограничения за високообразовани руснаци, с което да се предизвика "изтичане на мозъци" от Русия, предаде "Сега".
Става дума за промени в Закона за имиграцията и гражданството, които да улеснят получаването на работна виза за САЩ, съобщи CNN. Ако промените бъдат приети, това ще позволи на руснаците с магистърска или докторска степен в сферата на технологиите, инженерството, математиката да получат по-лесно визи без да имат работодател в САЩ.
По-конкретно става дума за руснаци с научни степени в аеродинамиката на хиперзвуковите скорости, водещи технологии в атомната енергетика, съвременни технологии на ракетните двигатели, насочена енергия, изкуствен интелект, киберсигурност и космически технологи и системи.
Аргументът на Байдън е, че "законът ще помогне на САЩ да привлече и задържи руски таланти и да намали иновационния потенциал на Русия в полза на националната сигурност на САЩ".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Илин Димитров възложи проверка на Министерството на туризма
Дата: 10/05, 16:20
Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15
Масово велошествие по Цариградско шосе в очакване на Джирото в София
Дата: 10/05, 16:14
Моуриньо отрече да е имал какъвто и да е контакт с Реал Мадрид до момента
Дата: 10/05, 16:02
БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55