снимка Булфото
Очакваме запазено място в ЕС за страната си. Това заяви днес външният министър на Украйна Дмитро Кулеба.
В изявлението си за германската телевизия ARD той поясни, че "не става дума за възможно най-бързото членство на Украйна в ЕС".
Дори официалното членство в ЕС да отнеме време, Украйна иска гарантирано място, заключи външният министър в Берлин.
По-рано германският външен министър Аналена Бербок каза, че Берлин подкрепя присъединяването на Украйна към блока.
Френският президент Еманюел Макрон обаче предупреди, че може да отнеме години или дори десетилетия, докато Украйна стане държава членка.
По време на посещението си в Берлин Кулеба похвали реакцията на Германия относно войната с Русия, подчертавайки, че страната вече е поела водеща роля след напрежението в отношенията Берлин-Киев, съобщава "Ройтерс".
Той заяви, че е имало положителни промени, след като Германия е решила да достави тежки оръжия на Украйна и да подкрепи предложеното ембарго на ЕС върху руския петрол след натиск от страна на съюзниците си, предаде днес.бг.
По време на посещението на висшия украински дипломат, което ще включва и участие на срещата на външните министри на Г-7 на германското крайбрежие на Балтийско море, Кулеба посочи, че планира да лобира за членство на Украйна в ЕС, както и за допълнителни санкции срещу Русия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обявиха жълт код за опасно време в 18 области
Дата: 12/05, 07:08
Иран предупреди, че е готов да преподаде урок на всеки агресор
Дата: 12/05, 07:04
Бюджетната комисия в НС разглежда двата законопроекта на „Прогресивна България“ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 12/05, 07:00
Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00