Снимка Пиксабей
Огромна трагедия е станала в голяма азиатска държава.
Най-малко четирима души загинаха, а около 80 са затрупани под развалините при срутването на недовършена сграда в югозападната част на Иран, съобщиха официални лица.
"Части от 10-етажната сграда "Метропол", намираща се в Абадан, провинция Хузестан, се срутиха", съобщи държавната телевизия, като отбеляза, че сградата все още е в процес на изграждане.
Първоначалната справка потвърди, че най-малко "четирима души са загубили живота си, а други 21 са били ранени", заяви говорителят на националната спасителна служба Мохтаба Халеди.
По данни на регионалния клон на Червения полумесец най-малко 80 души са затрупани под развалините и за откриването им са изпратени спасителни кучета, информира БГНЕС.
Според държавната телевизия сградата се намира на най-оживената улица в Абадан, където преобладават търговски, медицински и офис сгради.
Причината за срутването се разследва.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29
Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14
Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01