Орбан изземва печалбите на банки, телекомуникационни компании и големи търговски вериги


25/05/2022, 21:18

Снимка: Булфото

Премиерът на Унгария Виктор Орбан съобщи, че ще задължи банки, телекомуникационни компании, големи търговски вериги, застрахователи, енергийни компании и авиокомпании да предават "голяма част от своите допълнителни печалби" на държавния бюджет на страната. Той информира за това свое решение във фейсбук профила си.

Орбан посочи, че специалните данъци ще се прилагат през 2022 и 2023 г. като добави, че банките и компаниите, които реализират "извънредни печалби" в сегашната трудна ситуация на фона на войната в Украйна и повишаването на цените, ще трябва да допринесат за укрепването на унгарската армия и за финансирането на компенсациите, които домакинствата ще получат за високите си битови сметки.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Стрелба в "Столипиново": Две фамилии влязоха във война
Дата: 23/06, 12:00

Апелативният съд остави в ареста двама от "Калашниците"
Дата: 23/06, 11:58

Хотелиерите: Слуховете за нашата смърт са силно преувеличени
Дата: 23/06, 11:53

Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без предварителни договори
Дата: 23/06, 11:50

Киър Стармър загуби играта на тронове, на ред е "Краля на Севера"
Дата: 23/06, 11:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия