Снимка Пиксабей
Оптичен кабел, собственост на частна компания, е бил повреден в Балтийско море, съобщи премиерката на Латвия Евика Силиня, предаде Ройтерс, цитиран от БТА. Обстоятелства около инцидента се разследват.
Кабелът свързва Литва и Латвия и не е ясно какво е причинило повредата, заяви на свой ред Националният център за управление на кризите на Литва.
Балтийският район е във висока степен на тревога заради поредица от повреди на кабели и на телекомуникационни линии, както и на газопроводи, откакто Русия нахлу в Украйна през февруари на 2022 г. НАТО засили присъствието си в региона с фрегати, самолети и морски дронове.
Преди пет дни финландската полиция задържа товарен кораб на път от Русия за Израел по подозрения, че е саботирал подводен телекомуникационен кабел, свързващ Хелзинки с Естония през Финландския залив.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Кола се заби в стълб на булевард "Христо Ботев" в Русе
Дата: 11/01, 01:30
Челси победи с 5:1 Чарлтън за ФА Къп
Дата: 11/01, 01:00
Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 11/01, 01:00
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 11/01, 01:00
Ройтерс: Иранските власти показаха днес, че ще стигнат до по-твърди мерки
Дата: 11/01, 00:451 Коментар