кадър Народно събрание
Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
На поредна порция питания за обвиненията за купуване на гласове от ДПС беше подложен вътрешният министър Бойко Рашков в Народното събрание. Той отговаряше спокойно на въпросите, а депутатите от ДПС използваха случая да ораторстват по въпроса. Един от тях беше Рамадан Аталай. Опитвайки се да подчертае, че акциите срещу активисти на ДПС са безсмислени, той зададе риторичен въпрос към Рашков:
„Познаваме се отдавна, имам ли вид на човек, който купува гласове?”
В отговор депутат в залата, който остана анонимен, отговори: „Да!”
Ситуацията предизвика бурна реакция от ДПС. Хамид Хамид подвикна от място, че авторът на репликата е малоумник. Друг депутат от движението пък излезе на трибуната и призова, който го е казал, да има доблестта да си признае, защото те не са го видели. Беше поставено и искане за преглед на записите от пленарната зала.
Водещият заседанието Мирослав Иванов (ПП) напомни по този повод, че записите са публични и всеки може да ги прегледа и да поиска наказание за автора на репликата. Той самият призна, че не е разбрал кой е казал провокативното „да”, както и дали е от неговата парламентарна група, както твърдяха от ДПС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Борисов: Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български граждани
Дата: 13/05, 14:43
Марио Смърков е новият областен управител на Варна
Дата: 13/05, 14:39
Деньо Денев е освободен от длъжността заместник-председател на ДАНС
Дата: 13/05, 14:33
България е домакин на международно учение на военни полицаи
Дата: 13/05, 14:25
Депутатите не приеха създаването на временна комисия за случая "Петрохан"
Дата: 13/05, 14:13