Димитър Гърдев: Целите на войната се промениха в негативна насока


03/06/2022, 18:56

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: [email protected]

"Целите на войната се промениха в негативна насока", каза по БНТ Димитър Гърдев - председател на Комисията по външна политика в 46-то НС, ПП ИТН.

"Очакванията на Путин в началото са давали основания за действия, които претърпяха неуспех, за това се наложи промяна на тактиката. От една такава тактика, която беше предвидена за един разгром, да променят чисто и просто властта в Украйна, това не се случи. 

Сега виждаме постъпателно обкръжение на основната войскова групировка. Говореше се за демилитаризация, вече не. Това са ситуации, в които се действа съобразно пред това, пред което сме изправени. Тези санкции тепърва се приемат. Всяка държава наглася своята икономика. Никой не може да бъде обвиняван, че не е взел мерки. В обществото и специално по тези въпроси има консенсус и база за бързи решения. Ако започнем караници, това е най-лошото."

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сребро за България от европейското по стрелба
Дата: 10/05, 23:07

На почивката: Барселона 2:0 Реал Мадрид
Дата: 10/05, 23:00

Белият дом: Тръмп пристига в Пекин в сряда вечерта
Дата: 10/05, 22:52

Променят движението в участък на АМ „Хемус“ в Ловешка област от утре
Дата: 10/05, 22:42

Дара блесна на червения килим на Евровизия с "кукерска" рокля
Дата: 10/05, 22:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия