Снимка Pixabay
Стачка спира Лондонското метро за денонощие. Тя е в знак на протест срещу плановете на ръководството на лондонския транспорт да съкрати 600 работни места.
Ползващите градски транспорт в британската столица Лондон бяха предупредени, че днес около 4 000 служители на метрото започват стачка, пише БНР.
Хората бяха предупреди да очакват сериозни нарушения на транспорта, тъй като 4 000 души персонал по метростанциите започва 24-часова стачка, а това ще доведе на практика до затваряне на по-голямата част от мрежата.
Проблеми се очакват по всички линии на метрото в столицата от отварянето им днес рано сутринта до 8:00 часа сутринта на следващия ден.
Прогнозата е, че най-много метростанции ще бъдат затворени в централен и южен Лондон, а онези, които ще отворят, ще могат да си го позволят само за ограничено време.
Профсъюзът на работещите в транспорта RMT свика стачката в знак на протест срещу плановете на ръководството на лондонския транспорт да съкрати 600 работни места, за да намали разходите си.
В стачката ще участват само служители на метрото. Всъщност някои станции на метрото временно затвориха още по време на платинения юбилей на кралицата заради персонал, който не работи извънредни часове, като част от друга протестна акция на RMT, започнала в петък и която ще продължи до 10 юли.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БФС с позиция след расисткия скандал на „Тича"
Дата: 10/05, 12:20
Васил Терзиев: Готови сме за Джиро д’Италия
Дата: 10/05, 12:101 Коментар
Утре откриват паметник на Елисавета Багряна
Дата: 10/05, 12:00
Сестри Стоеви спечелиха титлата във Франция
Дата: 10/05, 11:50
Адам Йейтс се оттегля от Джирото заради контузиите от тежкото падане вчера
Дата: 10/05, 11:40