Николай Денков: Разказът "Талисманът" е подходящ за изпита


15/06/2022, 15:50

Снимка: Булфото

Министърът на образованието Николай Денков даде коментар отново разказа „Талисманът“ на Красимир Бачков, върху който седмокласниците писаха
вчера подробен преразказ.

„Единствено важно е дали разказът е подходящ за провеждане на изпита. Той отговаря на изискванията, хубав е по съдържание и това е общо мнение на училите, той буди емпатия към децата със затруднения, завършва позитивно, това е важно в този случай, всичко друго е извън образователната система“, коментира пред bTV министърът на образованието.

Анкета на bTV сред ученици още вчера показа, че децата харесват разказа и не ги е затруднил. За повечето родители именно това е важно в случая. „Аз не съм го избирал в тази банка (произведението е писано специално за банката с непознати произведения, която се използва за националното външно оценяване в 7. Клас), колегите експерти вчера са избирали от няколко разказа по неговото съдържание, отново повтарям разказът е подходящ за изпита. Всичко друго е политически коментари, които нямат място в образоватвлната система и аз няма да ги коментирам, очвевидно е, че не споделям тези негови възгледи“, уточни Денков.

Министърът допълни, че не участва в подбора на изпитни материали.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Зловеща смърт застигна 39-годишна жена от Сандански в Нидерландия
Дата: 07/05, 20:16

Милица Гладнишка: От трън, та на глог! Май, пак ще се виждаме на площада!
Дата: 07/05, 20:15

Доцова: Кабинетът на Делян Пеевски в Народното събрание става читалня
Дата: 07/05, 20:06

ЕС въвежда 2 нови изисквания за всички коли от 1 юли
Дата: 07/05, 20:04

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея
Дата: 07/05, 20:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия