Изненадващо днес избраният за кмет на Варна Иван Портних не бе освободен от депутатското място.
Депутатите забъркаха изключителен юридически казус, какъвто не се е случвал от далечната вече 1992 г.
След изключително шарено гласуване с малък аванс надделяха гласовете против освобождаването на Портних със становище ГЕРБ да се върнат в пленарната зала.
При вота, който вероятно ще доведе до юридически перипетии и забавяне на встъпването в длъжност на новия кмет на Варна, нямаше партийна окраска
Голяма част от депутатите от БСП гласуваха за моментално освобождаване на Портних, в крайна сметка надделяха противниците на това решение.
Засега казусът е толкова заплетен, че е трудно да се прецени какво точно следва, ако ГЕРБ не се появят в залата в следващите заседания.
Самият Портних отсъстваше от залата.
Мъж се бори за живота си след тежка катастрофа край Несебър
Дата: 14/08, 11:06
30-годишен мъж е починал, а баща му е с опасност за живота след сбиване в Старозагорско
Дата: 14/08, 10:571 Коментар
Тръгна петиция за забрана на Тик ток в България заради разпространение за идеологии, насърчаващи насилие
Дата: 14/08, 10:55
74 шахматисти от 6 държави ще участват в Международния фестивал за купата на Община Варна
Дата: 14/08, 10:50