Дадоха условна присъда за побой на лекар във Варна


23/06/2022, 14:59

снимка "Петел"

Районен съд – Варна присъди 8 месеца условно на 55-годишен мъж, причинил лека телесна повреда на лекар от болница „Св.Марина“, това съобщеха от пресслужбата на съда. Подсъдимият бе признат за виновен в това, че вечерта на 17 септември 2020 г., след като узнал за смъртта на своя родственица – пациент  в една от клиниките на УМБАЛ „Св. Марина“- Варна, ударил дежурния медицински специалист и му причинил лека телесна повреда, при и по повод изпълнението на функцията му. 

В резултат на ударите лекарят получил травматичен оток и кръвонасядания по главата и тялото. На разпоредителното заседание по делото днес Районен съд - Варна конституира пострадалия медицински специалист като частен обвинител. По искане на страните и след като се прецени, че няма пречки производството по делото да продължи незабавно, се пристъпи към разглеждане на постигнатото между страните споразумение. Подсъдимият призна вината си, поднесе извиненията си към лекаря и изрази съжаление за случилото се, което отдаде на острата стресова реакция от загубата на близък.

55-годишният подсъдим бе осъден на 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение се отлага с изпитателен срок от 3 години. В негова тежест са направените разноски по делото. Съдебният акт е окончателен.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Забравен куфар блокира центъра на Бургас, сапьори се готвят за контролиран взрив
Дата: 07/05, 13:32

България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Дата: 07/05, 13:20

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 13:20

Литовката, нападнала с нож четирима във Варна: Нямах зла умисъл, извинявам се
Дата: 07/05, 13:071 Коментар

Пълно е с полиция и военни спецчасти на Морска гара - Варна
Дата: 07/05, 13:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия